Одним з факторів, які супроводжують бізнес, є недовіра до контрагентів, небажання підприємців відкривати інформацію. Дослідження показують, що навіть дані про структуру власності готові розкривати не більше 20% компаній.
Проведення незалежної оцінки стану справ - необхідна процедура при зміні власника об'єкта, оскільки вона дозволяє встановити певну довіру між сторонами за угодою, спираючись на висновки і рекомендації експертів, знайти необхідні компроміси для подолання можливого конфлікту інтересів. На західному ринку жодна велика угода не може пройти без передінвестиційної перевірки, due diligence у Вінниці.
Процедура Due Diligence у Вінниці (Дью Ділідженс) полягає у формуванні об'єктивного уявлення про об'єкт інвестування. Воно позначає процедуру комплексної перевірки Вінниця, яку проводить потенційний інвестор. Її мета - оцінка різноманітних ризиків, пов'язаних з придбанням бізнесу або інвестуванням в нього коштів.
Інвестор повинен вирішити, чи адекватний потенційний дохід компанії, що купується, а також оцінити можливі ризики. Як правило, due diligence у Вінниці складається з трьох етапів. Консалтингова компанія «Аудит і право» пропонує процедуру Due diligence Вінниця, що складається з трьох етапів, хоча звичайно ж, кожен процедуру можна замовити окремо.
Due Diligence у Вінниці, як процедура, іноді недооцінюється, що досить часто призводить до зриву угоди. Хоча професійно проведене дослідження не може усунути всі ризики, воно дозволяє значно їх знизити.
1. Перевірка фінансової звітності для власника
Першим є комплексна перевірка фінансового стану (financial due diligence або Аудит фінансової звітності для власника), при якій увага концентрується на здатності компанії приносити дохід. Ця перевірка є фінансовим аналізом і супроводжується перевіркою правильності ведення бухгалтерського обліку. В процесі фінансової перевірки вивчається достовірність наданої фінансової інформації - активи компанії, її доходи, боргова історії, приховані зобов'язання і т.д.
2. Податковий аудит
Потім проводиться податкова перевірка (tax due diligence Вінниці або Податковий аудит). Її мета - оцінка податкового навантаження на компанію, а також виявлення ризику можливих претензій податкових органів.
3. Комплексна юридична перевірка
Третім етапом є комплексна юридична перевірка (legal due diligence Вінниця або Комплексна юридична перевірка), яка спрямована на оцінку діяльності компанії відповідно до нормативних актів в сфері цивільного та трудового права, а також в області законодавства про компанії. Наприклад, вивчення реєстру компанії допоможе оцінити ризик переходу права власності, наявність ексклюзивних договорів з постачальниками і споживачами може означати ризик виведення активів. Вивчення статуту дозволить виявити наявність суперечать закону норм і ризики порушення прав власників різних категорій акцій. Повинна бути підтверджена і власність підприємства на нерухомість.
Результатом due diligence у Вінниці служить докладний звіт, в якому описується поточний стан, історія об'єкта і дається оцінка виявлених ризиків. Наприклад, на українських підприємствах в звіті обов'язково будуть відображені відхід від оподаткування шляхом переведення в готівку грошових коштів, створення схем з використанням фіктивних договорів, підставних юридичних осіб, різних формально законних, але, по суті, також фіктивних зарплатних схем, а також порушення митного законодавства.
Для організації, що перевіряється процедура ретельного вивчення сприяє більш чіткому визначенню методів і способів розкриття інформації про компанію для інвесторів. Результати робіт оформляються українською, російською та (або) англійською мовами залежно від побажання Сторін, зацікавлених в угоді, а відповідно, і в результатах робіт.
Дякуємо за ваше повідомлення. Ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час.